ඖෂධ ලබාදීම

  2,503 views

එකමුතුව එකාවන්ව සමඟියෙන් සාමයෙන් සහජීවනයෙන් ජීවත් වූ යුගය නිමා කොට, ජාති ආගම් පවුරු පදනම් වලින් බෙදී වෙන් වුණුදා පටන් අපගේ මේ මාතෘ භූමිය ලෙයින් නැහැවී ගිය වාර නම් අනන්තයි.   

එලෙස වෛරයෙන්, ක්‍රෝධයෙන්, පළිගැනීමේ චේතනාවෙන් උතුම් මනුෂ්‍යත්වයට නිගරු කළ දරුණු ත්‍රස්තවාදීන්ගේ අමානුෂික ප්‍රහාරයට ගොදුරු වූ අපේම සහෝදර සහෝදරියන් ඇතුළු මවු පියවරුන් දූ දරුවන් වෙත මනුෂ්‍යත්වයේ දෑත් දිගු කරන්නට විශ්ව පාරමී අප ගත් තවත් උත්සායකි මේ…. 

අප්‍රේල් 21 වන දින මඩකලපුව ප්‍රදේශයේ කුරිරු ත්‍රස්තවාදී  ප්‍රහාරයට ලක්ව දරුණු ලෙස තුවාල ලබා ප්‍රතිකාර සඳහා මඩකලපුව රෝහල වෙත රැගෙන ගිය අසාධ්‍ය වූ ඔවුන් සඳහා අවශ්‍ය කරන ඖෂධ රෝහල තුළ හිඟ වූ නිසා ඔවුන්ගේ ජීවිත බේරා ගන්නට එම ඖෂධ ඉතාමත් ඉක්මණින් අවශ්‍ය බව 23 වන දින රෝහල් කාර්ය මණ්ඩලය අප වෙත දැනුම් දුන් අතර, එදිනම සවස එම සියලුම ඖෂධ සපයා දීමට  අපට හැකියාව ලැබුණා.

එම ඖෂධ වල  අවශ්‍යතාවය කෙතරම්ද යත්, එම රෝහල බාරව කටයුතු කරන නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂක තයලිනි මහතා ඇතුළු රෝහල් කාර්ය මණ්ඩලයේ පිරිසක් පැමිණ එම ඖෂධ භාරහෙන රැගෙන යාමට කටයුතු කළේ මේ ආකාරයෙන්.. 


2 Comments

Comments are closed.


Latest Posts

භාෂාව තෝරන්න