වියළි ආහාර බෙදා දීමේ ව්‍යාපෘතිය

  3,007 views

භයානක කොරෝනා වසංගතය සමයේ ආගමික ස්ථාන සදහා වියළි ආහාර බෙදා දීමේ ව්‍යාපෘතිය

පැතිරී යන අති භයානක කොරෝනා වසංගතය මැඩපැවැත්වීමේ අරමුණින් දිවයින පුරා ක්‍රියාත්මක කෙරෙන ඇඳිරිනීති තත්ත්වය  හමුවේ අසරණ වූ පිරිස් බොහෝමයි. අනපේක්ෂිතව සිදු වූ මේ මහා ව්‍යසනය හමුවේ මුළු මහත් ලෝකයම එකිනෙකාගෙන් වෙන්ව හුදෙකලාව තම පණනල රැක ගන්නට වෙර දරණ මේ මොහොතේ පවා උදව් අවශ්‍ය  ආගමික ස්ථාන සොයා යන්නට කැපවුණු නොනවතින විශ්ව පාරමී පිං පෙළහරේ තවත් පිටුවක් මෙසේ සටහන් කොට තබමු.

හම්බන්තොට

දායක දායිකාවන්ට දානය රැගෙන යෑමට  නොහැකි වාතාවරණයක, එවැනි දාන මාන  නොලැබෙන දුෂ්කර පළාත්වල භික්ෂූන් වහන්සේලා සහ දසසිල් මෑණිවරු  වැඩ වාසය කරන ආරණ්‍ය සේනාසන, පන්සල්, පිරිවෙන්, දස සිල් ආරාම මෙන්ම පල්ලි සඳහා වියළි ආහාර බෙදා දීමේ ව්‍යාපෘතියක් දියත් කිරීමට විශ්ව පාරමී  මූලිකත්වය ගත්තේය.

මඩකලපුව

දිවයින පුරා ආරණ්‍ය සේනාසන, පන්සල්, කතෝලික පල්ලි සහ මුස්මෙලිම්න්ම පල්ලි වෙනුවෙන් වියළි ආහාර ලබා දීමේ වැඩසටහනේ පළමු අදියර යටතේ අනුරාධපුර, මාතර, හම්බන්තොට, මොනරාගල සහ  අම්පාර යන දිස්ත්‍රික්කත් තුලත් සාර්ථකව අවසන් විය. ඊට ශ්‍රම දායකත්වය එම පළාත්වල ස්වේච්ඡා මිතුරන්ගෙන් නොවඩුව ලැබූ බවද හදපිරි ප්‍රණාමයෙන් යුතුව සටහන් කරන්නෙමු. 

පොලොන්නරුව

ආගම්, ජාති බේදයකින් තොරව ක්‍රියා කරන විශ්ව පාරමී කණ්ඩායම එහි දෙවන අදියර ලෙස මඩකලපුව, ත්‍රිකුණාමලය, පොළොන්නරුව සහ වවුනියාව දිස්ත්‍රික්කද සාර්ථකව පසුගිය සති අන්තයේ  නිම කරේ ශ්‍රී ලංකා විශේෂ කාර්ය බලකායේ ද සහය ඇතිවය. 

ත්‍රිකුණාමලය​
මොණරාගල

ඔබත් මෙම පිංකම් දකින්න, විදින්න අනුමෝදනා කරගැනීමට දක්ෂ වන්න.

මේ උතුම් පිංකම් වල සත්‍යානුබල මහිමයෙන් රට පුරා පැතිර යන දරුණු කොරෝනා වසංගතය ඉතා ඉක්මනින් දුරු වී ලක් මවටත් ලක්වැසි ජනයාටත් සකල ලෝ වැසියන්ටත් නිදහසින් සතුටින් ජීවත් වන්නට අවැසි පරිසරයක් උදා වේවා ! !


Latest Posts

භාෂාව තෝරන්න