ආහාර පාන බෙදාදීම

  2,579 views

දිළිඳු පවුල් සඳහා අත්‍යවශ්‍ය ආහාර පාන බෙදාදීම අනුරාධපුර, විල්ගම්වෙහෙර, නාත්තන්ඩිය

“ගමයි පන්සලයි – වැවයි දාගැබයි” සංකල්පය ආදී මුතුන් මිත්තන් අපට උරුම කර දුන් දායාදයකි. ඒ අනුව , වර්තමානයේද බොහෝ පිරිස් පන්සල සමඟ බැඳී ඇත්තේ බුදු දහමට අනුව හිමි සැනසීම පතායි.

ඒ අනුව විශ්ව පාරමී අප පදනම ඍජුවම සම්බන්ධ වන අනුරාධපුරයෙහි අටමස්ථාන නායක ස්වාමින්වහන්සේගේ මග පෙන්වීම සහ මූලිකත්වයෙන් අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයේ ආර්ථික අපහසුතාවයට පත්ව ඇති දුෂ්කර  ගම්මානවල අසරණ දිළිඳු පවුල් දහස් ගණනක් සඳහා මිරිසවැටිය විහාරය සහ අභයගිරි විහාර භූමීන් තුළ සිට  අත්‍යවශ්‍ය ආහාර පාන ඇතුලත්  වියළි ආහාර මළු බෙදාදීමේ වැඩසටහන් විශ්ව පාරමී මූලිකත්වයෙන් ක්‍රියාත්මක  කිරීමට හැකිවිය.

මිරිසවැටිය විහාරය

මේ වන විටත් රටේ පවතින රෝග බිය මුලික කරගෙන ගොවිතැනෙන් සහ එදිනෙදා කුලී වැඩක් කරමින් ජීවත්වූ දුෂ්කර පවුල් වලට සෙත සාදන අරමුණින් මෙම වැඩසටහන  ක්‍රියාත්මක කළේය.   

අභයගිරිය විහාරය

විල්ගම් වෙහෙර - සේරුවිල

"අරණ" - නාත්තන්ඩිය

විශ්ව පාරමී නිකේතනය වන  නාත්තන්ඩිය “අරණ” භාවනා මධ්‍යස්ථානයත්, විශ්ව පාරමී සහ ධම්ම පාරමී මුලිකත්වයෙන් ප්‍රතිසංස්කරණ වන සේරුවාවිල විල්ගම් වෙහෙර  විහාරයත් කේන්ද්‍ර කර ගනිමින් ඒ අවට ජිවත් වන අසරණ දිළිඳු පවුල් සඳහාත් වියළි ආහාර ලබා දීම ඉතාමත් සුරක්ෂිත ආකාරයට පසු ගියදා සිදු කළ ආකාරයයි මේ.

මෙම සියළුම වැඩසටහන් ජාති ආගම් බේදයකින් තොරව ක්‍රියාත්මක කල බව මෙත් සිතින්  සටහන් කරමු.

දාන, ශිල, භාවනා යන ත්‍රිවිධ පුණ්‍යක්‍රියා  වලට  මුල්තැන දෙමින් මේ මහා විශ්වයටම සෙත සලසන විශ්ව පාරමී අප පදනම විසින් සිදු කළ වූ මේ පුණ්‍යක්‍රියා වල බල මහිමයෙන් රට තුළ උද්ගතව පවතින රෝග බිය දුරින් දුරු වී සැමට සෙතක් ශාන්තියක් ආශීර්වාදයක්ම සැලසේවා!

                                        සාධූ !  සාධූ ! ! සාධූ ! ! !


Latest Posts

භාෂාව තෝරන්න