රුහුණු සුව නිවහන

  926 views

උදෙන්ම අවදි වී කඩිමුඩියේ කුමක් හෝ  රස්සාවකට යන හැමෝම ගොම්මන් අඳුරත් එක්ක ගෙදරට ගොඩ වෙන්නේ තමන් ආදරේ කරන අයගේ උණුසුම රැකවරණය ගෙදර තියෙනවා කියලා දන්න නිසාමයි. ඒත්, අවුවෙන් බේරෙන්නවත්, වැස්සෙන් නොතෙමෙන්නවත්, දුක සැප හොයල බලන්නවත් කාත් කවුරුත් නැති වුණු  යාචකයන් පාරේ යන කාට හරි අතපාලා ඉල්ලගත්ත දෙයකින් බඩගින්දර නිවාගෙන එතනම වැටිලා නිදාගත්තේ ඒ ජීවිතේ සැප හින්ද නම් නෙමෙයි.

මේ වගේ මහ පාරේ හිඟමනට වැටිලා හිටපු මේ අසරණයන්ගේ දුක් කඳුළු කතා නිමා කරල දෙන්න සමාජ සුභ සාධන අමාත්‍යාංශය මැදිහත් වුණා. ඒ රුහුණු සුව නිවහන හා රජයේ නිවර්තන නිවාසය නමින් නිවාස දෙකක් ඔවුන් වෙනුවෙන් ඉදිකර ඔවුන්ගේ සියලු අවශ්‍යතාවයන් සපුරා දෙමින් ඔවුන්ව රැක බලා ගනිමින්.

තවත් කෙනෙක් ලස්සනට ජීවත් වෙනවා දකින්න කැමති විශ්ව පාරමී අපි මේ හැම කෙනෙක්ගෙම සනීපාරක්ෂක කටයුතු වලට අවශ්‍ය සබන්, හාර්පික්, ඩෙටෝල්, රේසර් ඇතුළු සෑම අවශ්‍යතාවයක්ම ලබා දෙන්න සෑම මාසෙකම කටයුතු කරනු ලබනවා.

රුහුණු සුව නිවහන මාසික වැඩසටහන්

1 Comment

Comments are closed.


Latest Posts

භාෂාව තෝරන්න